Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Bádání o vodě

Bádání o vodě

6.4.2022

HP_komu_je_kufrik_urcen.png

Dne 6. 4. 2022 se konalo slavnostní předávání laboratorní sady Bádání o vodě.

Autorem vodní laboratoře je skupina Severočeská voda, sdružující Severočeskou vodárenskou společnost a společnost Severočeské vodovody a kanalizace, které vlastní a provozují vodohospodářskou infrastrukturu v severočeském regionu. Skupina zásobuje kvalitní pitnou vodou téměř 1,1 milionu obyvatel a stará se o modernizaci a obnovu majetku, do kterého ročně investuje 1,5 miliardy korun.

Skupina má pod svou správou celkem 9 056 kilometrů vodovodního potrubí, 3 986 kilometrů kanalizace, 984 vodojemů, 189 čistíren odpadních vod a 61 úpraven vody.

Laboratorní sada obsahuje 25 pokusů, které ukáží, jak se voda chová v přírodě, a jaké má vlastnosti. Dále v sadě jsou laboratorní pomůcky v podobě odměrných válců, kádinek nebo například kapátek apod. V neposlední řadě také "chemikálie", mezi ně patří například cukr, sůl.

Žáci při předávání soutěžili o stolní hru, kterou darem získala i škola.

Více zde  Fotogalerie